Ucieleśniony fenomen seksualności

Temat warsztatu:

W gabinecie terapeutycznym – bez względu, na którym miejscu siedzimy – jesteśmy kompletnymi osobami, istotami seksualnymi. Żyjemy w kulturze, w której seks choć wszechobecny wciąż jest tabu. Wiele osób ma bardzo niewielką świadomości swojej seksualności i nie potrafi o niej rozmawiać. Celem warsztatu jest poszerzenie wiedzy i doświadczanie ucieleśnionego fenomenu seksualności w pracy psychoterapeutycznej.

Prowadzący:

Marta Hejnar – certyfikowana psychoterapeutka Gestalt (EAGT), seksuolożka praktyczna, terapeutka par EFT – założycielka Instytutu Kochania.

Termin:

28.06.2024 (piątek) 

Część 1

Moje seksualne JA – spotkanie online – ZOOM

09:00 – 18:00 – z godzinną przerwą obiadową

29 – 30.06.2024 (sobota i niedziela)

Część. 2

Seksualność w relacjach

Część. 3

Seksualność w gabinecie psychoterapeutycznym – warsztat w Przestrzeń relacji

 

Miejsce Warsztatów:

ul. Księdza Feliksa Dymnickiego 1, 35-060 Rzeszów
09:00 – 19:00 – z 2 godzinną przerwą obiadową

Liczba godzin:

30 godzin szkoleniowych

Cena:

Część 1 – 350 PLN
Część 2 i 3 – 750 PLN
Przy zakupie wszystkich 3 części – łączny koszt – 1000 PLN

Zgłoszenia:

Warsztat skierowany jest dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w trakcie szkolenia.

Warunkiem uczestniczenia w cz. 2 i 3 jest odbycie cz. 1.

Zgłoszenia poprzez formularz.

Formularz

    Ucieleśniony fenomen seksualności – opis warsztatu:

    Cz. 1 – Moje seksualne JA – Podczas tej części będziemy eksplorować różnorodne warstwy seksualności i jej wymiary począwszy od płci, poprzez tożsamości i zachowania oraz typy relacji kładąc nacisk na uświadomienie sobie mojego seksualnego JA. Będzie także okazja mieć okazję porozmawiać o swojej seksualności w otwarty i pełen zaciekawienia sposób oraz przyjrzeć się swojej własnej seksualnej historii i poznać swój erotyczny kod.

    Cz. 2 – Seksualność w relacjach – W tej części skoncentrujemy się na różnych typach zachowań seksualnych we współczesnych parach, normatywnych zmian w funkcjonowaniu seksualnym na przestrzeni życia i konkretnych relacji, dynamiki leżącej u podstaw satysfakcji seksualnej. Dotkniemy kwestii komunikacji i perspektywy społecznej w odniesieniu do seksualności relacyjnej, seksualności również w kontekście choroby lub niepełnosprawności, dysfunkcji seksualnych i przymusu seksualnego. Poruszymy kwestie stygmatyzacji i marginalizacji seksualnej, roli prawnego uznania par tej samej płci, różnych dynamik oraz norm i praktyk seksualnych.

    Cz. 3 – Seksualność w gabinecie psychoterapeutycznym – Seksualność jest podstawowym, ale często niewypowiedzianym i ignorowanym problemem w
    psychoterapii. W tej części będziemy eksplorować zalety otwartego i uczciwego podejścia do odkrywania stereotypów i zachowań związanych z rolami
    płciowymi. Eksperymentując na sobie doświadczymy trudności często pojawiających się w relacji terapeutycznej i odkryjemy jak bardzo ważnym elementem procesu terapeutycznego jest uznanie seksualności terapeuty i klienta.

    Kilka słów o prowadzącej:

    Marta Hejnar jest certyfikowaną (EAGT) psychoterapeutką Gestalt i seksuolożką praktyczną pracującą w nurcie pozytywnej seksualności i GSRD (Gender, Sexual, Relational Diversities). Oba te podejścia pozwalają jej spojrzeć na osoby przez pryzmat ich zasobów i dążenia do samoregulacji. Jest dla niej szczególnie ważne towarzyszenie osobom w rozwijaniu ich kompetencji nieustannego sprawdzania (poprzez ciało) i elastycznego reagowania na sytuacje ze świadomością swoich potrzeb i w otwartym dialogu w relacjach.

    W chwili obecnej jest w trakcie całościowego szkolenia pracy z parami w ujęciu EFT (Emotional Focused Therapy). Współpracuje ze stowarzyszeniem Kolektyw Kamelia wpierając osoby pracujące seksualnie.

    Pracuje z osobami pełnoletnimi indywidualnie, relacjami i grupami zarówno stacjonarnie jak i online, w języku polskim i angielskim.

    Jest założycielką Instytutu Kochania – bezpiecznej przestrzeni, w której osoby będą mogły odkrywać swoje JA – eksperymentować w kontakcie ze sobą i innymi osobami, odkrywać jak „Kochać po swojemu” i tworzyć dobre relacje emocjonalne i seksualne.

    Moje seksualne JA * Seksualność w relacjach * Seksualność w gabinecie psychoterapeutycznym *